Ta strona używa plików cookies, zapisywanych i odczytywanych z Twojego urządzenia, w celu dostosowania naszych usług oraz treści zamieszczonych na stronie do indywidualnych potrzeb użytkowników i mierzenia ich zainteresowania. Korzystając z tej strony akceptujesz politykę cookies.

X

BIURO TŁUMACZEŃ KUBART

Książki – Wydawnictwo: Biuro Tłumaczeń KUBART

cover art move 51Publikacja specjalistyczne prof. UP dra hab. Artura Dariusza Kubackiego przeznaczona przede wszystkim dla kandydatów na tłumaczy przysięgłych oraz tłumaczy przysięgłych języka niemieckiego. 

Wydawnictwo Biuro Tłumaczeń KUBART, Chrzanów 2015, s. 288, oprawa miękka

Cena: przedpłata na konto 80,00 zł plus koszt przesyłki w kraju listem poleconym priorytetowym 20,00 zł

 

ZAMÓW SPIS TREŚCI

 

Publikacja zawiera:

  • 100 dokumentów wydanych przez różne instytucje i firmy w Austrii, w tym m.in. dokumenty metrykalne, szkolne, notarialne, policyjne, sądowe, bankowe, ubezpieczeniowe, księgowo-podatkowe, medyczne,
  • lingwistyczny opis austriackiej odmiany języka niemieckiego na przykładzie języka prawa,
  • wykaz skrótów i skrótowców najczęściej używanych w sądownictwie austriackim,
  • wykaz literatury przydatnej przy tłumaczeniu dokumentów austriackich.

Książka adresowana jest przede wszystkim do osób zainteresowanych przekładem tekstów fachowych: studentów translatoryki, kandydatów na tłumacza przysięgłego języka niemieckiego, a także czynnych tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych, którzy w ramach swojej działalności przekładowej otrzymują zlecenia na wykonanie tłumaczeń poświadczonych dokumentów pochodzących z Austrii.